НАЦІЯ

Драма-реквієм

Відвідати виставу у рамках Всеукраїнського театрального фестивалю сучасної української драматургії “КУТ-30”
можливо за запрошенням та тільки за попередньою реєстрацієїю.

Реєстрація для отримання ЗАПРОШЕННЯ на 3 жовтня 19:00 за посиланням: https://secure.wayforpay.com/payment/sc62a8bc102ed

Драма-реквієм «Нація» за книжкою Марії Матіос у режисурі Ростислава Держипільського уже відзначила десятиліття з часу прем’єри, однак і досі має шалений резонанс у глядача.

2013-го її бачив довоєнний Донецьк і щойно звільнені міста опаленого війною сходу – 2015, міста Європи і містечка та села України. 2020-го на День незалежності «Націю» зіграли на вершині гори Піп Іван, а до 35-річчя Чорнобильської катастрофи – у мертвому місті Прип’яті. 

Зірковий акторський склад,  сценографічний і режисерський мінімалізм, пісенна режисура Шевченківської лауреатки Наталії Половинки, документальна основа – все це має притягальну силу для кожного, хто шукає розуміння і порозуміння. Хто іде до Театру не за простими відповідями.  

Вистава – на основі реальних подій 40-х років XX сторіччя на скривавленій Гуцульщині. Молитва-реквієм у містичному коловороті сценічного простору крізь час роз’ятрює незагоєні рани давно минулого, але й дарує сповідь та прощення “своїм” та “чужим”, “невинним” та “винним” мученикам історії. Бо тільки з любові та у муках народжується нове чисте життя. Народжується НАЦІЯ.  

Молитва-реквієм «Нація» через ляльку-мотанку –  сакральний символ єднання тих, хто відійшов у засвіти і тих, хто ще не народився  – нагадує нам про висОоти нашого духу, про силу нашої нації і мудрість та зв’язок  поколінь. І в цьому є найвищий духовний сенс.

Поширювати любов