«Блез» пікантна комедія за п'єсою Клода Маньє

Театр Горького Днепр - Блез незабаром премєра фото5

У квітні, ця французька комедія, поповнить ряд вистав театру українською.
З початку року в театрі займаються постановкою цієї оригінальної комедії положень за п’єсою французького драматурга Клода Маньє.

Театр Горького Днепр - Блез незабаром премєра директор театру Сергій Мазанийфото1

Це черговий сюрприз для наших глядачів – визнає директор театру Сергій Мазаний
– Взагалі-то прем’єру цієї комедії готували до Дня Європи, коли в травні буде проходити «Тиждень європейської драматургії». – Але бажання творчої команди, яка працює над цією п’єсою, швидше дати на сцені їй життя настільки велике, що 16 і 17 квітня ми зіграємо прем’єру, а у травні покажемо виставу на Тижні європейської драматургії.

Театр Горького Днепр - Блез незабаром премєра Артур Опрятний та Сергій Мазаний фото3

Постановкою комедії зайнятий вже прекрасно відомий глядачам режисер Артур Опрятний
– За жанром «Блез» – комедія положень, які так любить глядач. Ми підібрали молоду команду акторів, настільки заряджених цією темою, що вони готові репетирувати день і ніч. За образним висловом директора, пізно ввечері їх буквально доводиться “виганяти з театру”! – Мені дуже приємно працювати з такими натхненними акторами, які прагнуть привнести в п’єсу щось своє, – визнає Артур. – Головна складність – нестача часу. У роботі над комедією важливо “не перегнути палицю”. Чи не перейти кордон правди життя, за якої виникає фальш.

Театр Горького Днепр - Блез незабаром премєра фото4

Леонід Русаков виконав роль художника Блеза, про яку говорить наступне:
– Блез – хороший, але дуже наївний хлопець, через свою простоту потрапляє в складні ситуації. Він по-справжньому любить і вірить в те, що відбувається, і заради любові готовий піти на найнеймовірніші речі.

Діана Данилюк і Маргарита Савенко зіграли головні жіночі ролі в цій комедії
Дівчата – без розуму від веселої творчої атмосфери під час репетицій, відкритості режисера для імпровізацій, з яких виростають нові “фішки” вистави. Відмінними рисами «Блеза» стануть дуже яскраві і незвичайні костюми героїв і декорації. Завдяки їм глядачі побувають немов на показі мод.

Театр Горького Днепр - Блез незабаром премєра Олена Попова та Ігор Рувинський фото2

Олена Попова не тільки зіграла одну з ролей (господині квартири), але і стала художником по костюмах
– Актори цієї вистави немов складають веселку, у кожного з них – свій колір, – розкрила секрети костюмів Олена. – При цьому костюми трансформуються по ходу п’єси. Спочатку це – сучасні авангардні сукні, які з кожною сценою перетворюються в інший наряд. Загалом, вистава – це своєрідний показ мод.

Цей хід зажадав і нестандартних рішень від сценографа Ігоря Рувинского
– Спочатку у виставі планувалась традиційна сценографія, – каже Ігор. – Але коли персонажі почали “купувати” свої характери, а костюми Олени допомогли їм перейти в якусь умовність світу моди, довелося попрацювати над створенням оригінальної атмосфери подіуму. У підсумку склалася обстановка гри, чогось нереального. Загалом, нова комедія обіцяє стати яскравою, пікантною, енергійною, смачною, і звичайно смішною!

Поширювати любов