8 грудня, до Дня збройних сил України відбулася прем’єра вистави «САША, винеси сміття»

П’єса  була написана Наталією Ворожбит у 2015 році. Це драма про війну та втрату близьких людей.
На виставу були запрошені військовослужбовці, воїни АТО/ООС з родинами, працівники медичних установ, лікарі, волонтери та почесні гості. Попри карантин, та негоду на прем’єру прийшло чимало глядачів. Вистава приголомшила всіх.

Радіо Свобода – «Це перша вистава за сучасною драматургією на патріотичну тематику.  Вона розповідає про любов до України й громадянський обов’язок, уникаючи однотонності й моралізаторства»

Суспільне ТБ Дніпро – «Вистава за п’єсою Наталії Ворожбит “Саша, винеси сміття!” в дніпровському театрі ДРАМіКОМ стала першою виставою за сучасною драматургією на патріотичну тематику»

9-канал – «Драма на одну дію про втрату близької людини, за мотивами однойменної п`єси Наталії Ворожбит. Вона також відома українцям, як авторка сценаріїв до фільмів «Кіборги» та «Дике поле». Цього року вона – лауреатка Венеціанського кінофестивалю».

11 телеканал – «Сучасна драматургія на сцені Дніпровського театру драми та комедії. Виставу “Саша, винеси сміття” Драміком присвячує до Дня збройних сил України. П’єса написана нещодавно, її автор українська драматургиня Наталія Ворожбит. Вона створила непросту й навіть, містичну історію про життя окремої родини у наш час.»

ОТВ Громадське телебачення Дніпра – «Сучасні війни. Це не світові війни минулого століття. Як вони змінили категорію патріотизму? Як повинні відчувати патріотизм люди, на території яких  тривають війни, які сьогодні називаються терміном «гібридні».

34 телеканал – «Історія втрати: у Дніпрі презентують п’єсу про патріотизм і війну “Саша, винеси сміття”»

Дніпро вечірній – «Коли ми втрачаємо близьких нам, ми не можемо їх відпустити, не можемо забути. Живі розмовляють з мертвими, мертві розмовляють з живими…»

Дніпроград – «У Дніпрі відбудеться прем’єра п’єси “Саша, винеси сміття”. П‘єса, написана Наталією Ворожбіт у 2015 році і піднімає питання, пов‘язані з патріотизмом та війною.»

Дніпропетровська обласна рада – «Вистава піднімає питання: родини, кохання, любові до Батьківщини, фінансового статку, ролі жінки в житті чоловіка, чоловіка в житті жінки. А, головне, питання патріотизму, відношення до війни людей, які знаходяться в сотнях кілометрах від бойових дій».

Дніпропетровська обласна державна адміністрація – «Родини АТОвців запрошують на безкоштовну виставу до Дніпровського театру драми та комедії»

Полезная Газета – «Родини атовців з Новомосковська запрошують на безкоштовну виставу до Дніпровського театру драми та комедії»

Драма стала, наче інтимно-близькою, для самих акторів та режисера. Втім, ви не побачите на сцені ані акторів у військовій формі, ані декорацій передової. Головні меседжі постановки передаються крізь призму звичайної родини в тилу.

Головна героїня вистави, актриса Олена Попова(КАТЯ) – вразила не тільки пронизливою грою та ще й художнім талантом. Саме вона створила костюми до вистави.

Актор та головний герой вистави Ігор Шульга(САША) – «Для мене це жива історія. Ті обставини, ті події в Україні, про які йдеться, зрозумілі кожному глядачеві, який сидить у залі. Тому важливо бути повністю правдивим, достовірним, чесним.»

Режисер вистави Артур Опрятний – «Я не хотів, щоб про війну говорилося прямо. Але хотів, щоб вона була присутня. А втім, переказувати сюжет нової вистави – справа невдячна: глядач все побачить і зрозуміє сам»

Директор-художній керівник театру Сергій Мазаний – «Уперше за всі роки Незалежності з нашої сцени ми говоримо українською мовою про нас з вами. Ми говоримо про взаємовідносини, про ставлення до подій, які тривають в Україні. Ми говоримо про патріотизм»

Переглянути виставу “Саша, винеси сміття” можна буде ще раз вже у новому році.

Театр ДРАМіКОМ щиро вдячний усім ЗМІ, які відгукнулись та висвітлювали цю важливу подію!
Радіо Свобода, Суспільне Дніпро, 9 канал, 11 канал, 34 канал, ОТВ Громадське телебачення Дніпра, Дніпро вечірній, Дніпроград, Полезная Газета

Окрема подяка:

ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

Дніпропетровська обласна державна адміністрація

Управління з питань учасників АТО облдержадміністрації

Поширювати любов