Всупереч усім обставинам, 24 лютого 2023 року, в річницю повномасштабного вторгнення росії на територію України, театр ДРАМіКОМ вирушив до Києва.

У цей день, митці Дніпропетровщини, говорили зі сцени столиці про війну, яка триває понад триста років. У великій залі Національного академічного драматичного театру імені Лесі Українки, о 18:00, було показано виставу «ВСУПЕРЕЧ».

 Це саме та вистава, яка потрібна усім нам у цей буремний час. Поєднання документальних фактів та п’єс українських драматургів сучасників в одну емоційну та живу історію. Неповторна хореографія від Євгена Карякіна, перетворила рух актора у справжню поезію. Оригінальне режисерське втілення від головного режисера театру ДРАМіКОМ, Антона Меженіна, вдихнуло життя у цей важливий для всіх нас проект. Ця вистава не залишила байдужим нікого. У глядацькій залі, пліч-о-пліч, знаходилися військові, родичі військових, волонтери, журналісти, театральні критики та поціновувачі театрального мистецтва. Подія зібрала усіх небайдужих та отримала позитивний відгук в ЗМІ:

Яблуня розквітла і дала плоди. Всупереч

“Вистава «Всупереч» — про війну, яку московія продукує вже багато століть. І про Україну, яка попри і вспереч багатовіковим намаганням дикої сусідки її знищити відбулася як держава. Вистава і про всіх нас, які всупереч голодоморам і війнам, насильству і репресіям постали як нація. Непоборна нація!”
Газета Верховної Ради «Голос України»

Не забувати про життя

“Символічно, що у річницю повномасштабного вторгення рашистами в Україну була представлена вистава «ВСУПЕРЕЧ», яку митці зіграли на головній сцені Національного театру ім. Лесі Українки. ДРАМіКОМ – це театр, який зміг позбутися російськомовного минулого. Театр, який змінив себе та змінює свого глядача.”
Газета «День»

Презентація вистави «Всупереч» на сцені Національного театру імені Лесі Українки

“Для створення цього проєкту було залучено митців з усієї країни. Відомий український режисер Антон Меженін та провідний український хореограф Євген Карякін гармонічно поєднали п’ять п’єс про боротьбу України за її свободу.”
Сайт видавництва «Критика» – міжнародний огляд книжок та ідей

«Всупереч» – це унікальний творчий проєкт, що відбиває події сьогодення та минулого

“Постановка повертає нас до найзнаковіших подій та епізодів цієї війни з її героями й символами, а й, всупереч ворожим планам, спонукає жити, боротися та перемагати. Одну з головних героїнь у виставі «Всупереч» грає учасниця Революції Гідності Валерія Лагода, родом з Нікополя, який зараз нещадно обстрілюється російськими окупантами.”
Інформаційне агентство «Главком»

Дніпровський театр показав у столиці виставу про знакові події війни

“ДРАМіКОМ — це театр, який зміг позбутися російськомовного минулого. За час війни випустив п’ять прем’єр, три з яких за сучасною українською драматургією.”
Інтернет-видання «Вечірній Київ»

Вистава “Всупереч”. Прем’єра у Києві

“Саме у річницю повномасштабного вторгнення росії в Україну актори Дніпровського академічного театру драми та комедії “Драміком” зіграли виставу “Всупереч”. Музика й пісні на слова Сергія Жадана та Олега Каданова, які звучать у виставі, підсилюють її важливі сенси та меседжі. Вистава не лише оголює національні травми, повертає нас до найзнаковіших подій та епізодів цієї війни з її героями й символами, а й, спонукає жити, боротися та перемагати.”
Портал «Prostir.ua» – простір підтримки громадських організацій України

До річниці повномасштабного вторгення на сцені театру ім. Лесі Українки театр ДРАМІКОМ показав виставу "ВСУПЕРЕЧ"

“ВСУПЕРЕЧ” – про все, що ми переживали під час Революції Гідності, впродовж усієї російсько-української війни, що відчуваємо з 24 лютого й за що вже 400 років бореться наш український народ.”
Інтернет-видання «ZN.UA»

У світі театру існують вистави, які стають справжнім символом єднання нації. І саме такою стала вистава “ВСУПЕРЕЧ”, що відбулася від першої і до останньої хвилини. Серця всіх глядачів та акторів б’ються в унісон з усією Україною. Попри труднощі, які супроводжували усіх нас цього року, ми разом продовжуємо жити, працювати і перемагати ворогів. Це – наше своєрідне визнання захисників та захисниць, які стали опорою для українського мистецтва. Вони забезпечили незламність та стійкість, завдяки яким театральне життя продовжується. Завдяки цій виставі, ми відчули міць нашої нації. Отже, це була незабутня подія, яка підтвердила віру у нашу спільну перемогу.

Всупереч війні – ми продовжуємо жити!
Всупереч загрозам – ми продовжуємо працювати!
Всупереч ворогам – ми переможемо!
СЛАВА УКРАЇНІ!

Поширювати любов