Мабуть чи не вперше, театр ДРАМіКОМ має змогу розповісти історію створення вистави "ВИХІД" повністю.
Від миті натхнення у драматурга і до моменту, коли ідея перетворилася на мистецтво. Розповісти про наші важкі буднів та безсонні ночі проведені у театрі. Складнощі постійно переслідують митців, але ВИХІД Є ЗАВЖДИ!
«Це була одна з перших репетицій і ми мали вирішити багато питань, – ділиться спогадами режисерка вистави Марго Савенко. – Щойно ми розпочали, як оголосили повітряну тривогу. Цього ще нам не вистачало! Ми спустилися в укриття. Майже одразу я збагнула, що треба скористатися цим моментом. Адже ж обставини у виставі були близькі до наших. Це була одна з тих репетицій, які я обожнюю – творчо і результативно. Експеримент вдався – ми знайшли вихід!»
Головні герої вистави: Марго та Фелікс. Ці двоє нещасних замкнені в своїх бункерах протягом чотирьох років і воліють змінити хоча б щось в своєму житті.
«Для мене ця роль випробування, – розповідає Анатолій Корольов, актор та виконавець ролі Фелікса. – Коли я усвідомив в якій біді опинився мій герой, мені стало моторошно. Тут у ліфті застрягнеш на тридцять хвилин і панікуєш, а чотири роки на самоті – це щось.»
Ще на початку роботи, проводячи акторську читку п’єси «АЛЛО», ми розповідали про деякі секрети творчих пошуків. Одна історія запам’яталася нам особливо.
«Я змусила автора ризикнути, – згадує постановчу роботу актриса Ілона Соляник. – Після однієї репетиції, я відчувала якусь незавершеність. Ніби моя героїня щось приховує від мене. Зустрівшись з автором, я поділилася своїми переживаннями. Він розповів про один досить інтимний монолог моєї героїні, який прибрав з остаточного варіанту. Почувши його я зрозуміла, що це саме те, чого не вистачало. Я вмовила Марена повернути втрачений пазл. Тепер моя героїня готова зійти на сцену.»
Вистава «ВИХІД» має два акторські склади. Це завжди цікаво спостерігати, як водночас створюються два шедеври. Здавалося б однаковий текст, однакові ремарки, але такі різні історії. І кожна особлива по-своєму.
«У мене таке відчуття, що я знаю Женьку вже років сто, хоча познайомилися ми півроку тому. – розповідає про свого напарника Анастасія Леміш, акторка та виконавиця ролі Марго. – Це справжня магія мистецтва! П’єса яка вражає і вистава яка зближує.»
Вистава побудована таким чином, що головні герої не бачать одне одного. Долі персонажів поєднуються крихкими фантазіями та телефонним зв’язком.
«Для мене це і складно, і цікаво водночас, – розповідає Євген Дробинський, актор та виконавець ролі Фелікса. – Я ніколи раніше не мав такого досвіду: грати з партнером наосліп. В певний момент починаєш розуміти свого героя – хочеться побачити… Хочеться торкнутися тієї жінки з якою ведеш діалог.»
Ну а всі ці творчі муки стали можливими завдяки драматургу, який не тільки наш сучасник, але і наш земляк.
«Це моя улюблена п’єса і я радий, що вона вперше ставиться в рідному Дніпрі, – розповідає Сергій Марен, драматург. – П’єсу «АЛЛО» я написав у 2020 році, в період пандемії. Тоді вона допомогла мені подолати ізоляцію. Впевнений, що сьогодні вона допоможе глядачам подолати особисті страхи. Страх немічний, коли ми посміхаємося. Марго та Фелікс вчать нас жити і посміхатися, попри все!»
Театр є дзеркалом буття. Саме тому ми співпрацюємо з сучасними драматургами та даємо можливість молодим режисерам стати голосом покоління.
«Люди хочуть не тільки розважатися, але й поринути у роздуми. І ми це чуємо., – розповідає Сергій Мазаний, директор-художній керівник театру ДРАМіКОМ. – Театр стає актуальним, відповідає на питання, які зараз хвилюють глядача. Театральне життя вирує. Це вже четверта прем‘єра.»
26 листопада та 3 грудня прем’єрні дні вистави “ВИХІД“.
Прийдіть і ви, аби переконатися на власні очі, що “Вихід є завжди!“