Яким же він був цей 94-й театральний сезон?!

4 липня 2021 року, у стінах його величності Театру драми та комедії, відбулася заключна прем’єра театрального сезону комедія «Дружина на біс». Наприкінці сезону приємно згадати все найкраще, найприємніше і зануритися у дивовижну атмосферу театру, відкрити серце новим, світлим почуттям, які Театр ДРАМіКОМ дарував своїм глядачам.
Яким же він був цей 94-й театральний сезон!?

ЦИФРИ
Сезон відкрився 2.10.20р. і завершився 4.07.21р.
Протягом 275 днів театр «Драміком» зіграв 216 вистав з яких:

  • 149 вистав великої сцени;
  • 67 вистав на малій сцені;
  • 41 вистава для дітей;
  • 8 вистав проекту «3й вік»;
  • 7 вистав проекту «Доступний театр»;
  • 5 конкурсів розіграшів квитків;

та представив глядачам 10 прем’єрних вистав!

Сталий розвиток
Сьогодні Дніпровський академічний театр драми та комедії «ДРАМіКОМ» позиціонує себе як театр широкого профілю. На його сцені з успіхом проходять, сучасні й класичні вистави. Широко представлені різноманітні театральні жанри (комедії, драми, ліричні та романтичні мелодрами, психологічні трилери, імерсивні та моно вистави, нові пластичні театральні постановки). Сміливо втілюються різноманітні творчі експерименти та випробовуються нові театральні формати.

Виклики та мета
Хочеться зазначити, що театральний рік в ДРАМіКОМі був важким але надзвичайно яскравим, цікавим, непередбачуваним з багатьма викликами і можливостями. Події, які відбувалися у світі назавжди змінили всіх, але незмінним для команди Театру ДРАМіКОМ залишається мета – дарувати людям спілкування з мистецтвом, наповнювати їх серця надією, дарувати емоції, які підвищують якість життя кожного глядача. Артисти театру дивували глядачів видовищними виставами, розважали та змушували подумки заглибитися у бурхливий вирій театрального мистецтва.

Досягнення та визначні події
– Акторам, Наталія Новостройна та Володимир Жевора, присвоєно звання заслужених артистів України.
– Заслужена артистка України Соляник-Голубенко Ілона Геннадіївна УКАЗОМ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №274/2021 Про відзначення державними нагородами України, з нагоди Дня Конституції України, нагороджена Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня

94-й театральний сезон був насичений цікавими і сміливими проектами
2 жовтня 2020 року театр відкрився «Парадом прем’єр» та представив до уваги глядачів одразу п’ять нових прем’єрних вистав протягом місяця.

На початку листопада наші молоді, талановиті, амбіційні актори: Валерій Зубчик, Олександр Плахтій, Анжеліка Ніколаєва, Марія Мілєнковіч, Юрій Захаров та Владислав Лебедєв: отримали дипломи, нагороди і відзнаки професійної майстерності «Кращий працівник культури серед молоді у обласному конкурсі “ARTНАДІЯ 2020”. Головну нагороду «Кращий актор театру» – отримав актор, провідний майстер сцени Валерій Зубчик. А вже наприкінці місяця, актриса та режисерка, Юлія Новікова отримала перемогу у конкурсі читців ДСТДУ, присвяченому 150-річчю з дня народження Лесі Українки.

Грудень 2020 року відзначився для театру дуже важливою подією
Вперше за всі роки Незалежності з нашої сцени ми говорили українською мовою про нас з вами. Ми говорили про взаємовідносини, про ставлення до подій, які тривають в Україні. Ми говорили про патріотизм. Режисерська робота Артура Опрятного, вистава «САША, винеси сміття», за мотивами одноіменної п’єси сучасної відомої української драматургині Наталії Ворожбит, потрапила до номінантів 2020 року на театральну премію імені Леся Курбаса. Ця премія присуджується професійним театральним режисерам за вагомий внесок у розвиток сучасного театрального мистецтва України.

Фіналом 2020 року стала захоплююча вистава для всієї родини, саме так визначили її наші глядачі, новорічне святкове шоу «Красуня та Чудовисько». Свята – це не тільки про дати у календарі, а про оновлення та надію. Вже традиційно, зимові гуляння для наших глядачів, як і для багатьох інших людей, стали часом для родинного спілкування. Безумовно це був рік великих випробувань, шокуючої пандемії та карантинів, нових економік і суттєво обмежених комунікацій. Але ми очікували та сподівались, що Новий 2021 рік стане добрішим, кращим, здоровішим.

Для зручності глядачів, у жовтні 2020р., запрацював новий сучасний сайт театру, а вже у лютому була введена у дію сучасна система продажу онлайн-квитків. Театральна каса теж була оновлена новою системою продажу квитків та терміналом для оплати банківськими картками. Це завершило перший етап модернізації білетного процесу та дозволило глядачам придбати квитки на вистави без %, комісій, зборів та черг у будь який час, підвищило якість обслуговування та додало можливостей у комунікації між театром та глядачами.

У березні пластична драма «Бомжовий Блюз» від ДРАМіКОМу пройшла технічний відбір і була передана на перегляд експертній раді Четвертого Всеукраїнського театрального Фестивалю-Премії ГРА.

А портал «Theatre.love» – перший у світі спеціалізований сервіс рекомендацій у сфері театрів, відзначив нашу прем’єру «Вишневий Сад» серед  17 всеукраїнських прем’єр до Міжнародного дня театру!

Втрати та здобутки
На початку травня наш театр зазнав дві великі втрати. Від нас пішли на небо дві легенди культурної та театральної спільноти України, світлі і знакові люди нашого театру:
– Народний артист України, Почесний громадянин міста Дніпро, Член-кореспондент Національної академії мистецтв України, Головний режисер театру – Мельников Жан Олександрович та
– Народна артистка України, Почесна громадянка №1 міста Дніпро, Володарка «Ордену дружби народів», «Ордену знаку почесті» – Вершиніна Людмила Іванівна.

Але травень був щедрим для театру на різні події
Грантовий конкурс «Культурної столиці» підтримав одразу Два проекта від режисерів нашого театру, а саме: постановка п’єси «Дружина на біс» Олександра Голубенко та проект «Газлайтери» Олексія Кириченко. Проекти наших претендентів пройшли великий конкурс і здобули фінальну перемогу та фінансування від Проекту «Культурна столиця» (КУСТ), за ініціативи мера міста Бориса Філатова, який щорічно підтримує кілька десятків ідей з розвитку культури нашого рідного міста. А вже наприкінці місяця, за підтримки Голови Дніпропетровської обласної ради Миколи Лукашука, на базі нашого театру був проведений Перший Всеукраїнський фестиваль аматорських дитячих та молодіжних колективів «Імпреза над  Дніпром».

Червень порадував наших глядачів прем’єрою легкої витонченої соціальної комедії «LOVECODE», від молодої режисерки Дар’ї Подколзіної. Вистава за п’єсою Михайла Хейфеца «Не забудьте розписатися», яка у 2018 здобула Першу премію та стала лауреатом Волошинського міжнародного конкурсу драматургії. В рамках підготовки до прем’єри, вперше в театрі ДРАМіКОМ була проведена «Читка п’єси на глядача». Цей новий формат події та спілкування дуже сподобався нашим глядачам і акторам проекту.

Закриття 94-го театрального сезону відбулося 3-4 липня, майже сімейною прем’єрою комедії «Дружина на біс», від відомого та досвідченого режисера, заслуженого артиста України, Олександра Голубенко. На сцені грали одразу два творчі сімейні дуети, два подружжя! Ілона Соляник-Голубенко та Олександр Голубенко і Анастасія та Олександр Плахтій!

Відзвучали фанфари…
Театр занурився у тишу…
Сезон завершено…

Готуємо оплиски на зустріч новому Ювілейному 95-му театральному сезону!

Поширювати любов