1 жовтня 2022 року, Румунія, місто Ясси.
Театр ДРАМіКОМ зробив впевнений крок у наше спільне європейське майбутнє.

В рамках «FESTIVALUL INTERNAŢIONAL de TEATRU pentru PUBLICUL TÂNĂR Iași 2022» театр ДРАМіКОМ вперше в своїй історії покинув межі України, аби показати світу справжнє українське мистецтво. Це велика подія не тільки для нашого колективу, але і для нашого регіону теж. Перший мистецький місточок між Дніпровським регіоном і Європою побудовано.

Європейському глядачу було показано унікальну вуличну містерію «МАЙДАН ІНФЕРНО», за п’єсою нашою драматургині Неди Нежданої. Режисером цієї вистави є француз українського походження, великий друг нашого театру, Клеман Перетятко. Особливо приємним було те, що і Неда, і Клеман були з нами в цей особливий день.

Фактично ми подарували глядачам частинку себе, частинку нашої історії, яка пишеться і зараз, – ділиться своїми думками директор-художній керівник театру, Сергій Мазаний. –  Це надзвичайно важливо не тільки для нас, але й для них – для європейців. Усвідомлення нашого спільного мистецького простору, наших спільних цінностей. Ми це зробили. Дякуємо за запрошення директорці фестивалю пані Oltiţa Cîntec!
Для театру ДРАМіКОМ це лише початок!

Я багато разів була за кордоном як туристка і вперше, як актриса, – ділиться враженнями актриса театру Анжеліка Ніколаєва. – Відчувала велику відповідальність, бо цього разу не Європа мала вразити мене своєю архітектурою чи культурою, а я її. Вразити своїм словом, своєю грою. Вдалося!

На виставі були українці з Херсонщини, Миколаївщини, Одещини, Харкова та Дніпра. Ті хто був змушений покинути нашу країну у зв’язку з війною. Для них ця подія стала особливою. Для них ця вистава стала своєрідною театральною терапією. На дві години наші серця билися в унісон з Україною.

Також ми познайомилися з відомим румунським режисером Раду Гілаш з Ясського національного театру імені Василе Александрі. Ми мали змогу подивитися його виставу «#mickiewiczeminescu» де за основу взято вірші румунських та польських поетів. Діяльність талановитого митця тісно пов’язана з Україною творчо і публічно, за що ми безмежно вдячні йому.

Сьогодні український театр переживає свій ренесанс. Українські п’єси,  поставлені українськими режисерами, у виконанні українських акторів зривають овації на європейських театральних майданчиках. Без сумнівів, це наш культурний фронт і театр ДРАМіКОМ підтвердив це на сцені Teatrul Luceafărul в місті Ясси, зірвавши бурхливі овації.

Це наша перша поїздка та однозначно не остання. Попереду багато творчих проектів і ще більше країн, яким відкриється унікальний театр ДРАМіКОМ з особливого міста Дніпро.

Поширювати любов