25 та 26 березня в театрі ДРАМіКОМ відбулася грандіозна подія – прем’єра рокованої історії “КАССАНДРА” за п’єсою Лесі Українки.

Вистава розповідає про події усім відомої Троянської війни. Однак, особливість цієї історії у тому, що вона розкривається перед нами очима прекрасної Кассандри. Провидиці, чиїм пророцтвам не вірили троянці. Трагедія народу, що не хоче чути правду. Трагедія пророка, якого не чує власний народ.

Робота над цим великим проектом розпочалася півтора року тому і мала побачити світ значно раніше. Як ви вже здогадалися, війна внесла свої корективи. Повномасштабне вторгнення змусило на деякий час відкласти цей масштабний проект, але не забути його. Багато чого змінилося, за цей час,  і у театрі, і у світогляді нашої країни. Змін зазнала і сама вистава. Це стосується не тільки дати прем’єри, а перш за все закладених режисером ідей. Те, що раніше здавалося буденним, сьогодні стоїть гостро та турбує кожного з нас.

Ще сто років тому, Леся Українка, піднімала питання правди та брехні. Про проблеми сучасного світу та яку роль у всьому цьому відіграє пропаганда розповіли журналісти телеканалу “ПРЯМИЙ”.

Режисер постановник Олексій Клейменов

“Кассандра – це мудра та співзвучна нашому часу п’єса, – розповідає режисер постановник вистави Олексій Клейменов. – Вона про криваву війну, про пророків та брехунів, про вірність та зраду. Не дарма ми визначили жанр вистави саме «рокована історія». У цій виставі багато чого зумовлено долею та роком.”

Найважчий персонаж усієї вистави дістався акторці Анжеліці Ніколаєвій. Саме цій витонченій та творчій натурі дісталася роль міфічної пророчиці Кассандри. Актриса на сцені з першої хвилини і до самого кінця. І глядачів, і колег актриси неабияк вражає той нерв з яким вона грає, як крізь своє тендітне нутро пропускає важку долю великої пророчиці.

Актриса Анжеліка Ніколаєва

“Моя Кассандра –  рокована. Вона чуттєва і холодна водночас, – розповідає про свого персонажа актриса. – Вона не вміє мовчати та не добирає слів. Виключно гола правда, яка для більшості людей виявляється отруйною. Її слова можуть викликати страх, незручність чи розчарування у людей, які бажають жити у своєму власному світі. «Вбивця надії» – так кажуть про неї оточуючі.”

Саме цю голу правду очима пророчиці Кассандри змогли побачити та відчути журналісти телеканалу “ПРЯМИЙ” ще на репетиції майбутньої прем’єри. Навіть під час прогону, гра актриси вражала та змушувала замислитися над її словами.

Перед глядачами, протягом трьох годин, розгортається епічна історія, яка наскірзь пронизана символізмом. Саме таку ціль ставив перед собою художник вистави Олег Татаринов – передати той забутий світ еллінів та троянців крізь призму сучасності.

Художник вистави Олег Татаринов

“В моїх руках опинився матеріал, який вимагає нестандартного підходу. Не кожен день випадає можливість побудувати на сцені цілу Трою. Однак мене, як митця, складнощі надихають. «Наша Троя» відповідатиме усім викликам сучасності. В «наших троянцях» кожен впізнає себе.”

Журналістам Дніпро TV випала чудова нагода поспілкуватися з глядачами та самим побачити цю неповторну виставу.

Така подія не могла пройти повз уваги містян та гостей міста. Вистава “Кассандра” змусила завітати до театру навіть тих, хто вже давно забув туди стежку. Як бачимо, саме зараз, у ці складні часи, люди як ніколи потребують мистецтва, бо воно дає відповіді тоді, коли реальність гнітить та мовчить.

Загалом уся творча команда приклала велетенських зусиль, щоб ця подія відбулася.

Головна художниця театру, Світлана Югова, створила костюми, які стали окремим витвором мистецтва і заслуговують персональної виставки. Композитор і саун-дизайнер Андрій Карачун зміг заповнити античний простір та поєднати його з сучасністю. Це музика, яка оживила цілу епоху. Режисерка з пластики Валерія Хижняк перетворила рух акторів на справжню поезію.

Про нелегку, але таку приємну роботу колективу над цієї виставою ви можете прочитати у статтях журналістів Костянтина Шруба з Gorod.dp.ua, Юліани Кокошко з новинного сайту “Наше Місто”, а також Юлії Клейменко з газети “Дніпро вечірній”.

“Кассандра” – це та вистава, яку вже давно чекав театр ДРАМіКОМ. Вона епічна, вона масштабна, вона не залишає байдужих. Образна сценографія та сучасна музика, пластичні та режисерські рішення, сама драматургія підштовхує нас до величі. Все це стало можливим завдяки титанічні праці та вірі багатьох людей.

“Я хочу бути причетним, до чогось масштабного та прекрасного!” – згадує свої слова ще на початку постановчого процесу її меценат Микита Загрійчук.

“Це незвичайна для нас робота, яку ми хочемо приурочити до Міжнародного дня театру, – ділиться своїми враженнями директор-художній керівник театру ДРАМіКОМ, Сергій Мазаний. – Це масштабна вистава, у якій тільки на сцені зайнято 24 актори, а загалом над ним працює весь колектив. За рік війни відбулося певне переосмислення матеріалу п’єси. Виходячи з досвіду пережитого, ми внесли до вистави нові штрихи, від яких вистава заграла новими фарбами.”

Сьогодні – це вже повноцінна та вражаюча вистава, справжня перлина нашого театру. Ми вкотре переконуємося у тому на скільки важливо прагнути до прекрасного і бути його частиною.

Не дивлячись на війну та перешкоди, ми продовжуємо творити. Вчорашня мрія, зусиллями багатьох людей, вже сьогодні стає реальністю, а п’єса, написана століття тому, перетворюється на виставу.
Тож прийдіть та побачте на власні очі “КАССАНДРА” – рокована історія.

Поширювати любов