ВСУПЕРЕЧ – те слово, яке нас згуртувало.

Ми довго готували цей особливий для всіх нас проект. На сьогоднішній день ми сміливо можемо сказати, що зібрали митців з усієї України для створення цієї вистави.

Презентуємо Вам команду нашої вистави «Всупереч»:

Антон Меженін (м. Дніпро), головний режисер театру ДРАМіКОМ, режисер вистави.

«Вистава справді унікальна. Сміливо про це говорю. Такий стиль театру доволі рідко зустрічається в нашій країні. Пост-документальний театр – це влучне, але складне визначення. Скажімо краще – сучасна вистава, яка поєднує всі елементи театру. Крім громадянської позиції, це ще й цікавий мистецький крок. За 25 вистав, поставлених в різних театрах України, я вперше набуваю досвіду роботи з документальним текстом. Різкі повороти від фарсу до фізичного театру, від пластичної драми до театру абсурду. Впевнений, що вистава «ВСУПЕРЕЧ» не залишить байдужим нікого.»

Зовсім скоро до нашого колективу приєднався Євген Карякін, хореограф та митець світового рівня. Йому доводилося працювати у різних творчих проектах, але вперше на сцені поєднується пластичний і класичний театри.

Євген Карякін (м. Київ), режисер з пластики, суперфіналіст другого сезону проекту «Танцюють всі!».

«Маю багатий досвід роботи в теле-шоу, в хореографії, але робота в театрі – це для мене вперше.
Відкриваю себе нового. Разом з тим відкриваю акторів Дніпра, які не просто вміють рухатися, але й проживають на фізичному рівні, кожним пальцем, буремні події нашої країни.»

Ми взяли до роботи унікальні міні-п’єси драматургів сучасників. Всі вони були народжені в складний військовий час і зрозумілі усім українцям як нікому іншому у світі. Поєднати весь цей творчий досвід в одне ціле змогла драматургиня, яка вже не вперше працює з нами.

Юліта Ран (м. Харків), авторка сценарію, письменниця, драматургиня, режисерка.

«Вдруге співпрацюю з театром ДРАМіКОМ. Я полюбила цей колектив. Вони актуально, гостро говорять про події в Україні і мають стійку громадянську позицію. Я вже півроку займаюся активною волонтерською діяльністю, але пропозиція Антона Меженіна була настільки цікава, що на деякий час я згадала про свою професію драматурга.
Бо говорити треба мовою мистецтва, доступними, навіть розважальними засобами, але говорити про головне!»

Цікавим та унікальним буде і художній образ вистави.

Світлана Югова (м. Дніпро), головна художниця театру ДРАМіКОМ, художниця вистави.

«Це незвичайна, і від того дуже складна робота. На відміну від минулих моїх вистав, тут немає конкретної п’єси.
Але з іншого боку це дає можливість зробити виставу про щось більше ніж може бути вказано в п’єсі. Моя задача створити виставу про людей. Виставу про війну, але разом з тим щоб було зрозуміло навіть крізь роки.
Саме такий образ ми і шукали.»

В роботі над виставою задіяно велику кількість акторів нашого театру. Для них цей формат роботи став новинкою, але сумнівів не було – це необхідно робити.

Ілона Соляник (м. Дніпро), заслужена артистка України, актриса театру ДРАМіКОМ.

«Працюю в театрі вже понад 30 років. Інколи здається, що зіграла все, але ж ні. Я вперше граю незламний образ, який об’єднує цілу націю.»

Діана Данилюк (м. Дніпро), актриса театру ДРАМіКОМ.

«Я надзвичайна щаслива, що наш театр живе в своєму часі. За два роки моєї роботи в театрі ДРАМіКОМ, ми весь час знаходимося в русі. Я граю людину в бомбосховищі, яка переписується зі своїми друзями, що були змушені покинути Україну. Сцена практично порожня і ситуацію створює сам актор, разом з постановчою групою.
Приємно розвиватися та знати, що ти говориш зі сцени мовою сучасного театру.»

На сьогоднішній день ми ще не зустрічали схожих театральних проектів у нашій країні. Для театру ДРАМіКОМ і для Дніпра це щось нове. Директор-художній керівник театру Сергій Мазаний від самого початку був переконаний в необхідності робити цю виставу.

Сергій Мазаний (м. Дніпро), директор-художній керівник Дніпровського академічного театру драми та комедії - ДРАМіКОМ.

«Ми театр, який знаходиться в прифронтовій зоні. Через нас проходять історії багатьох людей, які переживають складні часи. Ми повинні творчо реагувати, на ті виклики, які поставило перед нами і перед країною життя. Вважаю навіть зобов’язані. ДРАМіКОМ великий і професійний театр, а тому організувати концерт патріотичних віршів, це не про нас. Ми як митці, повинні весь час шукати оригінальні форми, дивувати себе та глядача.
Ми ризикуємо. Беремося за щось нове, але в цьому  і є місія театру. Це абсолютно європейська вистава, яка може гідно представляти нашу країну. І те, що дніпряни побачать її першими, свідчить про нашу єдність з європейським світом. Ця вистава потрібна нашим глядачам.  А особливо тим, хто бажає мати діалог з театральним світом. Наші глядачі йдуть до театру щоб поставити свої питання і отримати на них відповіді, а не лише за розвагами.»

Театр ДРАМіКОМ запрошує Вас 15, 16 та 21 жовтня на головну прем’єру осені – виставу «ВСУПЕРЕЧ», яка присвячується нашим захисникам і захисницям.
Станьте частиною великої події!

Поширювати любов