Любі наші глядачі!

Вже зовсім скоро усі ми піднімемо свої келихи, загадаємо найзаповітніше бажання всіх українців і зустрінемо 2023 рік. Та перш ніж вирушити у нове, дозвольте розповісти про наші цьогорічні справи.

Творчий звіт про роботу театру ДРАМіКОМ 2022 році

Першою подією для нас стала прем’єра вистави «МАЙДАН ІНФЕРНО» у лютому напередодні війни.

За п’єсою української драматургині Неди Нежданої. Режисером цієї вистави став француз українського походження Клеман Перетятко. З великою честю для нашого колективу вже другий показ цієї вистави відбувся в Києві, у великій залі, в день пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Але 2022 рік виявився найскладнішим, не тільки для нашого театру, а й для всієї України через повномасштабне вторгнення на нашу землю. Проте колектив театру знайшов сили для повноцінної роботи.
Березень, квітень та травень на базі театру працював волонтерський центр допомоги та опору.

Творчо, ми працювали над записами відео звернень акторів театру – “Я ЄСТЬ НАРОД” , “КОБЗАРІ 21 СТОЛІТТЯ” та відеопроект  “ТЕАТР НАШ СВІТ”, які набрали тисячі переглядів.

11 червня  – участь у всеукраїнській мистецькій акції на підтримку Херсону.

Зіграно виставу «ЛІСОВА ПІСНЯ» . Перша вистава після тримісячної сценічної перерви. Вистава нового ґатунку, де колектив повною мірою опанував нове світлове обладнання, придбане наприкінці 2021 року.

В серпні, зіграли прем’єру вистави «НАПРИКІНЦІ ЧАСІВ» у фойє театру.

Містична історія однієї української сім’ї, що розгортається у Чорнобильській зоні відчуження. Так само як і герої цієї вистави ми залишаємося на Батьківщині попри всі незгоди.

16 жовтня – прем’єра вистави «ВСУПЕРЕЧ» відкрила 96 сезон.

Вистава на основі п’яти п’єс сучасних українських драматургів про сьогоднішні події і, звичайно, про нашу перемогу. Вистава в стилі фізичного театру та “курбасівського” невпинного руху. Вистава за формою й за змістом відкрила нову сторінку історії театру ДРАМіКОМ.

В кінці жовтня, на малій сцені театру прем’єра вистави «ДОДО» за п’єсою Клайва Петона.

Опанування ще одного театрального жанру філософської клоунади де з гумором ми говоримо про дуже серйозні речі.

26 листопада – прем’єра трагікомедії «ВИХІД» за п’єсою Сергія Марена “Алло”.

Зворушлива історія двох людей постапокаліптичного світу, що знаходять в собі сили любити та насолоджуватися життям всупереч усім обставинам. Цією виставою ДРАМіКОМ продовжує стратегію відкриття нових імен в мистецтві та роботи з сучасною українською драматургією.

До новорічних свят, 24 та 25 грудня, театр зіграв прем’єру вистави «БАРБЕР ШОУ» за п’єсою Пауля Портнера “Ножиці”.

Комедійний детектив, який подарував глядачам позитив та гарний настрій. Театр знов опановує нові жанри, такі як інтерактив, який є обов’язковою умовою даної постановки.

У серпні 2022 року театр відкрив четверту локацію: арт-кафе «Автограф».

ДРАМіКОМ започаткував акторські читання п’єс, де головною умовою є обговорення драматургічних творів з глядачем. Ініціатива має вже своїх прихильників, а тому проходить на регулярній основі 2 рази на місяць.

В серпні місяці, вперше за часи незалежності України, колектив театру було запрошено на міжнародний мультикультурний фестиваль «Champ Limbre» у Францію.

Мешканці французьких міст Сен-Жуйон та Ліон відкривали для себе Україну споглядаючи перформанс “Обійми мене”. За рахунок отриманої гуманітарної допомоги від наших друзів з Франції, встановили внутрішнє та зовнішнє відеоспостереження, що дозволяє більш ефективно виконувати охоронні функції.

Вперше за останні десятиріччя в жовтні 2022 року театр здійснив гастролі за кордон.

Глядачі румунського фестивалю «FESTIVALUL INTERNAŢIONAL de TEATRU pentru PUBLICUL TÂNĂR Iași 2022» у місті Ясси, аплодували стоячи виставі «МАЙДАН ІНФЕРНО».

Проведена робота зі зміни айдентики – розроблено брендбук театру, як єдиний стиль візуалізації.

Для комфорту наших відвідувачів ми ввели в експлуатацію нову котельну і тепер у нас тепло і затишно!

2022 рік однозначно важкий. Однак саме у такі часи проявляється наша рішучість та кмітливість. Нас не зупинили ні сирени, ні обстріли, ні блекаути.

Усі наші досягнення стали можливими завдяки нашим захисникам та захисницям! Низький уклін!

Велика подяка глядачам, всім прихильникам театру, які постійно доводили, що театр потрібен, що мистецтво лікує! Віримо, що попереду кращі часи! Маємо надію досягти ще більшого! Любимо свою справу! Знаємо, що Україна переможе і театр буде жити!

З НОВИМ РОКОМ, УКРАЇНЦІ!
З любов’ю, Ваш ДРАМіКОМ

Поширювати любов